אופטימיזציה לאתרים – אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO – Search engine optimization)

אופטימיזציה לאתרים היא שיטת עבודה שמטרתה לשפר את דרוג האתר בתוצאות החיפוש הטבעיות (אורגניות) במנועי חיפוש בהתאם למילות החיפוש שנבחרו. האופטימיזציה חייבת להתבצע על כל דפי האתר וזהו אחד התהליכים החשובים ביותר בתהליך קידום אתר.

אופטימיזציה לאתר אינטרנט כרוכה בפעילות טכנית באתר לטובת התאמתו וניראותו של כל דפי האתר למנועי חיפוש ומיטובו במטרה למקם אותו בראש תוצאות החיפוש.

מדובר בתהליך מתמשך המחייב מעקב וטיפול שוטף תוך ביצוע מתמיד של שינויים, עידכונים והתאמות בזמן אמת לפי הדינמיות של נפח החיפושים בעבור מילות מפתח.

קידום אתרים במנועי חיפוש

מקדם האתר מבצע פעולות אופטימיזציה שמטרתם היא "שהאתר ידבר גוגלית"

SEO אופטימיזציה לאתרי אינטרנט

קידום האתרים והאופטימיזציה לאתר הינן פעולות לטווח ארוך, את התוצאות הרצויות ניתן לראות לאחר תקופת קידום של מספר חודשים בהם מקדם האתר פועל להשגת מיקומים גבוהים עבור מספר רב ביותר של מילות מפתח הקשורות לתחום האתר.

לאחר תקופת הקידום הראשונית בה הושגו מיקומים גבוהים לאתר יש להתחיל ולפעול בני ערוצים עיקריים:  שמירה וחיזוק מיקןמים שהושגו עד כה , הרחבת מעגל מילות מפתח המקודמות למספר רב יותר של מילים.

יש לזכור שבאינטרנט כמו בעולם האמיתי ,כדי להיות כל הזמן ראשון יש להשקיע בקידום האתר ולשמר כל הזמן את המיקומים שהושגו אחרת מישהו אחר תופס את מקומך.